ЧаПи

ТРАДИЦІЙНІ ПИТАННЯ,
ЩО СТОСУЮТЬСЯ СИСТЕМИ ТЕРМОДІМ


Що таке система ТЕРМОДІМ?
Це система будівництва з монолітного бетону з застосуванням незнімної опалубки, виконаної у вигляді сформованої теплоізоляційної деталі зі спіненого полістиролу, тобто ТЕРМОБЛОКУ.

Чому ТЕРМОДІМ технологія майбутнього?
Будівельна система ТЕРМОДІМ дозволяє суттєво економити енергоресурси через дуже низьке споживання енергії при опаленні будинків, що стає особливо актуальним у період постійно зростаючих цін на енергоносії. Крім того, технологія виробництва ТЕРМОБЛОКІВ відноситься до категорії безвідходних технологій.

Що таке ТЕРМОБЛОК?
Це пустотілий блок з пінополістиролу довжиною 100 см, шириною 25 см і висотою 25 см, що має вертикальні і горизонтальні порожнини. Порожнини в процесі будівництва заповнюються бетоном, який утворює монолітну стіну.

Чи дозволене в Україні будівництво з полістирольних блоків незнімної опалубки?
Україна першою із країн СНД у січні 1995 року прийняла Державні будівельні норми (ДБН В.2.6-6-95), що регламентують всі питання будівництва будинків з полістирольних блоків незнімної опалубки.

Скільки поверхів може бути в ТЕРМОБУДИНКУ?
Відповідно до діючих норм в Україні будівництво будинків по системі ТЕРМОДІМ дозволено висотою до 5-ти поверхів включно. У Німеччині такі будинки будують висотою до 9-ти поверхів. Система ТЕРМОДІМ розрахована на ще більшу поверховість будинків.

Чому ТЕРМОДІМ кращий за інші будинки?
Пінополістирол – чудовий утеплювач і кращий у світі ізоляційний матеріал. Стіна ТЕРМОБУДИНКУ товщиною 25 см по здатності зберігати тепло еквівалентна цегляній стіні товщиною 1,8 метра. Витрати на опалення ТЕРМОБУДИНКУ нижчі за витрати на опалення цегляного будинку в 3 рази. Ви переконаєтеся, що опалювальний сезон у ТЕРМОБУДИНКУ починається при температурі зовнішнього повітря нижче нуля градусів. При більш теплій погоді для підтримки нормальної температури всередині ТЕРМОБУДИНКУ досить тепла, що виділяється при роботі побутових приладів – лампочок, телевізора, холодильника, праски і т.д.

Чому ТЕРМОДІМ будують швидше?
Будівництво нагадує складання іграшкового будиночка з кубиків. Пустотілі ТЕРМОБЛОКИ мають спеціальні шипо-пази (замки), за допомогою яких легко і міцно з’єднуються один з одним. Завдяки заводській якості виготовлення ТЕРМОБЛОКІВ, точність збірки стін надзвичайно висока. Працювати з такими блоками легко і зручно. Заливка бетону всередину блоків також не забирає багато часу. Все це дозволяє значно знизити трудомісткість і строки будівництва.

Чи є переваги у ТЕРМОБУДИНКУ в теплий період року?
Звичайно, є. Адже прохолоду влітку ТЕРМОДІМ зберігає так само добре, як і тепло взимку. Влітку температура зовнішньої поверхні стіни може доходити до 70 °С, але навіть така висока температура викликає підвищення температури на внутрішній поверхні стіни ТЕРМОБУДИНКУ всього лише на 1 °С. Такі будинки зараз активно будуються в багатьох країнах з жарким кліматом.

Наскільки ТЕРМОДІМ пожежобезпечний?
Пінополістирол давно і широко застосовується в будівництві. Він може горіти при контакті з дуже сильним джерелом тепла. У будинку завжди багато матеріалів, які займаються при більш низьких температурах, ніж полістирол. Для виготовлення ТЕРМОБЛОКІВ використовується пінополістирол типу ПСВ-Б зі спеціальними вогнетривкими (антипіреновими) добавкам, що додаються виробниками полістиролу. Вироби з такого пінополістиролу відносяться до важко займистих і самостійно затухаючих матеріалів (група горючості Г-2). Час самозатухання пінополістиролу не більше 4 секунд. Межа вогнестійкості стіни ТЕРМОБУДИНКУ 2,5 години. Антипіренові добавки допомагають повністю запобігти загорянню матеріалу з пінополістиролу під впливом невеликих джерел вогню, як наприклад, запалений сірник, запальничка чи сигарета, що є досить суттєвим фактором при монтажі блоків і поводженні з ними.

Скільки коштує ТЕРМОДІМ?
При однаковій обробці «будівельна коробка» ТЕРМОБУДИНКУ, щонайменше, на 30-40 % дешевша «будівельної коробки» цегляного будинку.

Наскільки пінополістирол довговічний?
Протягом дуже тривалого періоду часу пінополістирол повністю зберігає свої унікальні властивості і характеристики. У Німеччині, наприклад, будинки, побудовані за технологією ТЕРМОДІМ, страхуються на 100 років і більше.

Чи небезпечний пінополістирол для здоров’я?
Пінополістирол нешкідливий, екологічно чистий матеріал. З нього виготовляють одноразовий посуд, упаковку для продуктів і дитячих іграшок. Відповідно до санітарно-гігієнічних норм пінополістирол може контактувати з будь-якими харчовими продуктами без попередньої обробки. Не так просто знайти матеріал настільки нейтральний стосовно людини і оточуючого її середовища як пінополістирол.

Чи їдять пінополістирол птахи, щурі, миші, жуки, терміти та ін.?
Пінополістирол – повністю синтетичний продукт – вуглеводень. Складається з елементів, які як їжа тваринами, птахами, комахами, мікроорганізмами не вживаються. Терміти та інші комахи не проявляють особливого інтересу до матеріалу, з якого виготовлені ТЕРМОБЛОКИ. Однак якщо на будівельному майданчику є їх колонії, то комахи можуть облюбувати для своїх гнізд утеплювач з пінополістиролу. Існує кілька способів запобігання подібних випадків, більшість з яких описана в СНіП.

Чи існують особливі вимоги до архітектурного вирішення ТЕРМОБУДИНКУ?
ТЕРМОДІМ може мати стіни і прорізи будь-якої конфігурації. Якщо поворот стіни необхідно зробити не під прямим кутом, то ТЕРМОБЛОК можна легко розрізати під потрібним кутом за допомогою звичайної ножівки прямо на будівельному майданчику.

Який фундамент потрібен для ТЕРМОБУДИНКУ?
Будівельна система ТЕРМОДІМ сумісна з будь-якими традиційними фундаментами. Найбільш підходящими фундаментами є монолітний стрічковий фундамент або монолітна залізобетонна плита.

З чого робити стіни цокольного поверху чи підвалу ТЕРМОБУДИНКУ?
Стіни цокольного поверху або підвалу ТЕРМОБУДИНКУ також можна робити з ТЕРМОБЛОКІВ, застосовуючи армування. Гідроізоляція зовнішньої поверхні стін підвалу виконується традиційними способами.

Чи достатньо міцна конструкція ТЕРМОБУДИНКУ? Чи потрібно укладати в стіни арматуру?
Монолітні стіни ТЕРМОБУДИНКУ по міцності перевищують стіни, зроблені з традиційних матеріалів, що дозволяє використовувати пустотілі залізобетонні плити для міжповерхових перекриттів. При будівництві арматура укладається відповідно до розрахунків.

Який бетон заливати в стіну з ТЕРМОБЛОКІВ?
Звичайний бетон класу не нижче В-15 пластичної консистенції з фракцією щебеню 20 мм. Ніяких додаткових добавок, а також вібраційної обробки не потрібно. Бетонну суміш можна готувати безпосередньо на будівельному майданчику.

Як у ТЕРМОБУДИНКУ прокладати інженерні комунікації?
Каналізаційні труби з пластику прокладаються всередині ТЕРМОБЛОКІВ перед заливкою бетону. Застиглий бетон захищає труби, що гарантує їх безаварійну службу протягом усього строку експлуатації ТЕРМОБУДИНКУ. Електрична проводка і водопровідні труби укладаються в борозни, які прорізаються ножем, випалюються розпеченим дротом або спеціальним феном на внутрішній поверхні пінополістирольної стіни.

Чим ТЕРМОДІМ обробляти ззовні?
Стандартна обробка ТЕРМОБУДИНКУ – декоративна штукатурка по сітці зі скловолокна. Можна застосовувати облицювання різними видами керамічної плитки, сайдингом, вагонкою чи обробку облицювальною цеглою. Придатна і традиційна штукатурка по сітці.

Чим ТЕРМОДІМ обробляти всередині?
Для внутрішньої обробки ТЕРМОБУДИНКУ рекомендується одна із систем сухого, екологічно чистого будівництва, які давно стали загальновизнаним стандартом у Європі. Це гіпсокартонні листи, які клеяться на внутрішню поверхню стін. Внутрішні стіни можна також штукатурити і застосовувати будь-які традиційні види обробки.

Чому система ТЕРМОДІМ дозволяє виконувати опоряджувальні роботи якісніше, швидше і дешевше?
Висока якість виготовлення ТЕРМОБЛОКІВ дозволяє із самого початку з високою точністю монтувати рівні стіни. Тому будь-який вид обробки, чи то використання гіпсокартону або керамічної плитки чи то штукатурки або шпалер, не вимагає попереднього вирівнювання поверхні стін, тим самим заощаджуючи матеріали, кошти, зусилля і час.

Чи можна будувати ТЕРМОДІМ при мінусових температурах?
Так, ТЕРМОДІМ можна будувати і при мінусових (до -10 °С) температурах. ТЕРМОБЛОК служить термосом для залитого в нього бетону і надійно захищає бетон від морозу.

Чи легко пошкодити стіну ТЕРМОБУДИНКУ?
Навіть найменш міцний вид зовнішньої обробки – штукатурка – надійно захищає стіну від пошкоджень. Бетон, що заливається всередину пінополістирольних блоків, ущільнює стіну, а міцна пластикова сітка, спеціальні шини на кутах будинку і міцна штукатурка дають повну гарантію надійності ТЕРМОБУДИНКУ.

Чи можна на пінополістирольну стіну повісити книжкову полицю чи кухонну шафу?
Можна. Допустиме навантаження на один дюбель, забитий у стіну ТЕРМОБУДИНКУ, становить 70-80 кг.

Які вікна потрібні для ТЕРМОБУДИНКУ?
Економлячи енергію за допомогою стін, що зберігають тепло, було б неправильно дати можливість цій економії зникнути через вікна. Вікна в ТЕРМОБУДИНКУ можуть бути будь-якими: дерев’яними, металевими, метало-пластиковими, але за умови, що вони будуть теплими! З утепленим профілем, з двокамерним склопакетом чи з використанням К-скла і т.п.

Як найкраще опалювати ТЕРМОДІМ?
Для ТЕРМОБУДИНКУ годиться будь-яка система опалення і кожна з них дозволить економити значні кошти. Але найкраще влаштовувати електричне опалення за допомогою спеціальних нагрівальних кабелів, які прокладають у підлозі. По-перше, тепла підлога – найбільш здоровий вид опалення, по-друге, у кожному приміщенні за допомогою регулятора температуру можна встановлювати індивідуально і, головне, економія при цьому буде максимальною.

Чи можна залишати стіни ТЕРМОБУДИНКУ необробленими на тривалий час і як впливають на них ультрафіолетові промені?
Можна. Але через досить тривалий час виявиться «забруднення» поверхні стін з пінополістиролу через вплив на них ультрафіолетових променів. Це аж ніяк не свідчить про які-небудь шкідливі впливи чи процеси. Якщо планована обробка – штукатурка або який-небудь твердий матеріал, то рекомендується попередньо очистити поверхню стін щіткою.

Чи будують у себе ТЕРМОБУДИНКИ винахідники цієї технології – німці і де їх взагалі будують?
У Німеччині до початку 2009 року було побудовано більше 50000 таких будинків. Будуються вони майже у всіх європейських країнах, особливо активно у Франції, Італії, скандинавських країнах. У Польщі щорічно будується більше 5000 таких будинків, у цій країні прийнята спеціальна державна програма підтримки технології ТЕРМОДІМ. З колишніх соціалістичних країн найбільш активне будівництво ведеться в Чехії і Угорщині. Швидко налагоджують випуск ТЕРМОБЛОКІВ Росія і Грузія. Крім Європи, ТЕРМОБУДИНКИ будують у США, Канаді, Ізраїлі, Панамі, ПАР. У знаменитому «Європейському селищі», побудованому під Берліном за рішенням Європейського Співтовариства, кожна з країн ЄС показувала свою найбільш передову будівельну технологію. Німеччина там представлена будівельною системою ТЕРМОДІМ.


Де в Україні виробляють ТЕРМОБЛОКИ і яку сировину використовують для їх виготовлення?
ТЕРМОБЛОКИ (блоки незнімної опалубки з пінополістиролу) високої якості для будівництва за технологією ТЕРМОДІМ випускаються на виробничих лініях наших підприємств у Київській та Тернопільській областях (координати вказані у контактах). Всі ТЕРМОБЛОКИ виготовляються з пінополістиролу типу ПСВ-Б, що містить антипіренові добавки, виробництва компаній BASF, DOW, SYNTHOS S.A., WUXI XINGDA, LOYAL CHEMICAL, STIROL.

 

ИДЕАЛЬНЫЙ ДОМ-ТЕРМОДОМ

краткая информация которая может быть интересна как специалисту, так и потенциальному заказчику:

1. Сколько реально можно сэкономить при эксплуатации ТЕРМОДОМА

Экономия в процессе эксплуатации ТЕРМОДОМА составляет от 2,5 до 4 долларов на 1 м2 общей площади дома в год. Это при сегодняшних ценах на энергоносители, которые вероятно будут меняться в сторону повышения.

2. Какие фундаменты нужны ТЕРМОДОМУ

Тип фундамента выбирается наиболее подходящий под Ваш проект здания / на выбор фундамента влияют нагрузка, которая просчитывается и тип грунтов/ Основанием для ТЕРМОДОМА может служить монолитная железобетонная плита, на которую укладывается первый ряд термоблоков. Применяют следующие виды фундаментов: сборные железобетонные, столбчатые или ленточные.

3. Из чего делается подвал в ТЕРМОДОМЕ

Подвал в ТЕРМОДОМЕ можно также делать из термоблоков. Ведь полистирол прекрасный гидроизолирующий материал и после специального покрытия наружной поверхности прекрасно справится с этой задачей.

4. Можно ли достроить верхние и мансардные этажи над уже существующем зданием

Это очень интересное и довольно недорогое увеличение общей площади Вашего жилья, офиса, ресторана, гостиницы. Помимо того, что можно достроить просто мансардный этаж, технология строительства «ТЕРМОДОМ» позволяет строить и достраивать из термоблоков до 5-ти этажей включительно. К примеру, одна простая сравнительная характеристика того, что 1 м2 стены изготовленной из термоблоков/залит бетон, установлена арматура/ весит всего 360 кг, в то время как кирпичная стена весит 950 кг 1 м2 .

5. Что может служить перекрытием для ТЕРМОДОМА между этажами

Для строительства термодома могут использоваться как деревянные перекрытия так и железобетонные плиты перекрытия, но наилучшим будет использование элементов перекрытия из пенополистирола!

6. Можно ли самим построить ТЕРМОДОМ

Конечно, ДА! Если у Вас есть свободное время, если придерживаться всех строительных норм при строительстве объекта, а также строить по проекту /где произведен расчет нагрузки и соответственно количество арматуры, предложен вид фундамента, согласно грунтам, где будет строительство объекта/. Технология строительства очень проста и часто сравнима с игрой конструктором «Лего». При этом происходят затраты Вашего времени, сил, а также транспортные на привоз материалов. И в данном вопросе наше предприятие может помочь Вам, а именно: при покупке блоков осуществить доставку материалов на объект строительства.

7. Разрешено ли строительство объектов из термоблоков и какими документами это подтверждено

Существуют следующие нормативные документы:
1. Государственные строительные нормы Украины – ДБН В.2.6-6-95 «Проектування, будівництво та експлуатація будинків системи „ПЛАСТБАУ””;
2. Технические условия- ДСТУ Б.В. 2.7-8-94 „Будівельні матеріали. Плити пінополістирольні. Технічні умови”;
3. Письмо министерства внутренних дел Украины от государственного департамента пожарной безопасности г.Киев, свидетельствующее о том, что не запрещено использования в строительстве на территории Украины термоблоков из пенополистирола, при условии выполнения противопожарных строительных норм и правил;
4. Гигиеническое заключение государственной санитарно-гигиенической экспертизы, где указано, что термоблоки являются неопасными для здоровья и могут использоваться за назначением в строительстве.

8. Каковы преимущества ТЕРМОДОМА и какие факторы формируют коэффициент комфортности

1. Быстрота и простота строительства при снижении до минимума трудозатрат. Блоки легко поддаются механической обработке, помощью простых инструментов можно разрезать на любой размер. Блоки не представляют трудностей при строительстве, не требуют специального оборудования, не загрязняют окружающую среду;
2. Сокращение расходов на строительство, а также расходов при доставке материалов /то есть транспортные расходы/;
3. Экономия тепловой энергии на отопление в холодный период и тем самым происходит повышение температурного комфорта помещения;
4. Сокращение стоимости отопительного оборудования (за счет уменьшения его количества);
5. Увеличение полезной площади здания за счет уменьшения конструктивной толщины стен;
6. Пенополистирол не усваивается животными, поэтому не используется ими в качестве корма. Аналогичным образом материал не может служить питательной средой для грибков или бактерий;
7. Термодом экологически безопасен, так как при изготовлении применяются вещества и газы неопасные для окружающей среды и здоровья человека; изделия не содержат химических соединений фреонового ряда, вредных для озоновой оболочки;
8. Теплоизоляционные свойства пенополистирола (пенопласта) в сравнении с другими материалами, показаны на рисунке;
9. Такой дом обладает высокой шумоизоляцией
10. Долговечность.

9. Где расположена точка росы

Точка росы, ºС – температура, при которой относительная влажность воздуха становится равной 100 %, то есть образуется конденсат. Точка росы термодома выведена на наружную поверхность стены. А защищающий наружный слой цементно-песчаного раствора и штукатурки на поверхности термоблока предотвращает водопроникновению даже в первый слой утеплителя. Сравнительная таблица толщин материалов при равном термическом сопротивлении.

10. Какими свойствами обладает термоблок

1. Размеры, ширина*длина*высота ,мм – 250*1000*250
2. Толщина стенок, мм – 50
3. Вес блока, кг – 0,650
4. Марка ПСБ-С – 35
5. Вес стен, кг /1 м2 – 360
6. Расход бетона на заливку 1 м2 стены, л – 120
7. Акустическая изоляция, дб – 46
8. Время самозатухания, сек. – 3-4
9. Коэффициент теплопроводности, Вт/мС – 0,028
10. Паропроницаемость, мг/(м.ч.Па) – 0,032

11. Где можно приобрести термоблоки и элементы перекрытий из пенополистирола

Звичайно ж у нас! Телефон для замовлення термоблоків та елементів перекриття +38-067-9049015 Андрій Васильович